Проект включає в себе інформаційно-аналітичну та експертну діяльність з метою надання консультацій урядовим структурам та органам місцевого самоврядування щодо перспектив інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО. В тому числі розробку та презентація пропозицій до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, неурядових установ щодо інтенсифікації та поглиблення європейської інтеграції України. А також організацію наукових конференцій, «круглих столів», семінарів з актуальних питань європейської інтеграції, політики сусідства та асоціації з Європейським Союзом та публікацію науково-методичних матеріалів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Ініціатива «#експериЗА!» - спільний проєкт ІДС «Кронос», онлайн видання Newssky.com.ua і ГС «УГСПЛ». Проект створений задля популяризації експертного знання в Україні серед найширших прошарків суспільства. Його основна мета – доступно, але кваліфіковано пояснити актуальні проблеми у різних сферах життя суспільства. Як правило, ключовими експертами виступають представники фахових громадських організацій, запрошені спеціалісти із бізнес структур та державного сектору. За час існування ініціативи порушувалися теми інформаційної війни та безпеки, амністії осіб, засуджених на тимчасово окупованих територіях; законодавчого регулювання права на приватність; феномен злочинів на ґрунті ненависті в Україні; проблеми документування воєнних злочинів, тощо.
"Діалог культур заради демократизації"
Постійно діючий з 2018 року проект, присвячений залученню політичної еміграції з тоталітарних країн та українських експертних кіл до обговорення перспектив толерантності у процесах транзиту регіону до сфери впливу та впровадження європейських стандартів. За результатами дискусій, як правило, відбувається публікація тез виступів учасників, при тому що частина заходів носить, із зрозумілих причин, непублічний характер. Наступний семінар проекту заплановано на 21-24 жовтня 2022 року.
Проект «Ставлення до злочинів ненависті в Україні» виник у відповідь на зростання хвилі насильства та нетерпимості. Однією з ключових причин безкарності злочинців традиційно в Україні є погана поінформованість правоохоронців щодо особливостей злочинів з мотивів ненависті. Тож метою було дослідити, наскільки часто у своїй діяльності правоохоронці зіштовхуються з явищем подібних злочинів і розслідують їх як такі, що вчинені з мотивів нетерпимості. До того ж було проаналізовано, чи користуються правоохоронці якою-небудь базою символів ненависті, що згідно з рекомендаціями БДІПЛ ОБСЄ повинно було б полегшити процес ідентифікації злочинців і розслідування злочинів. Дослідження проводилося шляхом вивчення практики усіх ГУНП України.
Дослідницький проект роль он-лайн медіа в формування порядку денного та наративу перед виборами президента України (Замовлено інформаційною агенцією Ньюзскай Медіа). В цьому контексті дослідження пов'язане з кількісною присутністю різних груп засобів масової інформації в українському політичному медіаполі з фокусом на майбутніх президентських виборах. Дослідження також було зосереджено на перспективах, перевагах та недоліках потенційної імплементації он-лайн голосування у виборче законодавство та електоральний процес в Україні. Проект носив загальнонаціональний характер с концентрацією в чотирьох регіонах України.
Експерти Центру приймали участь в аналітичному забезпеченні ряду офіційних зустрічей та переговорів в форматі Україна-ЄС. Також проектна діяльність передбачала громадський нагляд за просуванням владою порядку денного перемовин щодо підписання Угоди про Асоціацію / Глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС шляхом співучасті у кампанії громадського та медійного тиску на вітчизняні парламентські та урядові структури з метою дотримання раніше взятих на себе Україною зобов'язань. За підсумками було видано ряд матеріалів в форматі трансрегіонального співробітництва Україна-ЄС.
Діяльність за цією проектною лінією у 2007-10 роках відбувалася в рамках підготування проектних заявок до участі в Програмі сусідства з ЄС (колишній ТACIS) у площині співробітництва підпрограми ПС ЄС "Україна-Румунія-Молдова" стосовно інфраструктурних проектів та синергійних фінансових механізмів сприяння транскордонній взаємодії, які існували на той час. У процесі роботи за цим напрямом було встановлено робочі контакти з організаціями третього сектору відповідного профілю в Румунії та Угорщині, а в Україні - в Закарпатській та Одеській областях. Також розвивалося співробітництво із третім сектором Республіки Молдова (м. Кишинів). Динаміку цієї діяльності можна відслідкувати за матеріалами, які стосуються історії розвитку Єврорегіону "Верхній Прут".
Аналітичний проект
"Гідність проти бідності: коротка стратегія поширення свободи"
Проект разом з агенцію з розвитку ООН, програма "Здатність-2015", по створенню мережі інформаційної та освітньої підтримки найбідніших прошарків населення в перехідних суспільствах (в пілотному проекті на прикладі України та Молдови). За результатами проекту була опублікована доповідь-дослідження "Гідність проти бідності: коротка стратегія поширення свободи" восени 2005 року в Кишиневі, Молдова.